szukaj
brezent-czolo.jpg

Brezent wojskowy z na łóżka polowe

« Wróć do strony głównej

Brezent wojskowy jest jednym z rodzajów tkaniny brezentowej i charakteryzuje się nieprzemakalnością i dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki połączeniu bawełny z włóknami syntetycznymi, takimi jak polipropylen, tkanina ta jest z powodzeniem wykorzystywana przez wojsko. Wśród różnych zastosowań używany jest między innymi do produkcji łóżek polowych, potocznie zwanych kanadyjkami.

 

Brezent wojskowy do łóżek polowych

Brezent jest bardzo wytrzymałą tkaniną. Wykonany jest z włókien naturalnych, najczęściej bawełnianych i lnianych. Aby dodatkowo wzmocnić jego wytrzymałość mechaniczną, stosuje się domieszkę włókien sztucznych, na przykład polipropylenu. Dzięki temu tkanina ta jest z powodzeniem wykorzystywana przez wojsko, między innymi jako brezent wojskowy na łóżka polowe. Wykonane z tej tkaniny kanadyjki są trwałe, odporne na rozerwanie oraz na trudne warunki atmosferyczne.

Brezent wojskowy na łóżka polowe

Przez wzgląd na swoje właściwości brezent stosowany jest wszędzie tam, gdzie wykonane z niego wyroby narażone są na uszkodzenia, szybkie zużycie czy trudne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdza się więc także w produkcji odzieży ochronnej, plecaków, namiotów, plandek, pokrowców, kurtyn, osłon stanowisk itp.

Brezent wojskowy impregnowany

 

Oprócz tkaniny brezentowej wzmocnionej włóknami syntetycznymi, dostępny jest także brezent wojskowy impregnowany. W zależności od przeznaczenia, proces impregnacji wzbogaca tkaninę o określone właściwości. Do najpopularniejszych z nich należą:

Tkanina brezentowa

  • impregnacja WOPG, dzięki której tkanina zyskuje właściwości wodoodporne i przeciwgnilne,

  • impregnacja OG, dzięki której brezent staje się ognioodporny.

A zatem tkanina brezentowa bawełniano-polipropylenowa WOPG i OG jest wyjątkowo solidną i wytrzymałą tkaniną, przeznaczoną do użytkowania w najbardziej wymagających warunkach.

Ten i inne rodzaje brezentu możesz znaleźć tutaj: https://holtex.pl/menu/produkty/tkaniny-techniczne-2365/brezent-2377/ . W zależności od przeznaczenia występują bowiem różne rodzaje brezentu, począwszy od surowego lnianego lub bawełnianego, przez wzmocniony włóknami syntetycznymi, aż po impregnowany w celu nadania właściwości ognioodpornych, przeciwgnilnych i wodoodpornych.

Dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny brezentowej zyskujemy pewność, że dane wyroby będą trwałe i dobrze spełnią swoją rolę.

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź