szukaj
brezent-czolo.jpg

Brezent ognioodporny

« Wróć do strony głównej

Brezent ognioodporny jest grubą i mocną tkaniną, która dzięki odpowiedniej impregnacji posiada właściwości samogasnące. Nie rozprzestrzenia ognia i stosowany jest do pracy w wysokich temperaturach. Brezent trudnopalny doskonale nadaje się zatem jako element do produkcji odzieży ochronnej, czy jako materiał do produkcji zasłon przemysłowych, plandek ognioodpornych w przemyśle i budownictwie itp.

 

Właściwości ochronne brezentu ognioodpornego

  • Brezent lniany ognioodporny

Ponieważ brezent jest wyjątkowo trwałą i grubą tkaniną, z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji namiotów, plandek, kurtyn, pokrowców, plecaków czy osłon stanowisk pracy (na przykład spawalniczych) lub ciągów technologicznych. Brezent ognioodporny wzbogacony jest dodatkowo o impregnację przeciwogniową. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany do krycia powierzchni narażonych na pożary, płomień itp. Plandeki ognioodporne mogą być również stosowane jako ochrona przed elektrycznością statyczną.

Podobnie jak brezent bez impregnacji przeciwogniowej, składa się on z włókien naturalnych (lnianych lub bawełnianych), jest bardzo trwały i oddychający. Brezent ognioodporny używany jest także w zakładach produkujących odzież roboczą do pracy w wysokich temperaturach. Tkanina brezentowa stanowi w takiej odzieży wkładki wzmacniające.

Oprócz właściwości przeciwogniowych brezent trudnopalny posiada takie same zalety i właściwości jak inne rodzaje brezentu z włókien naturalnych.

Brezent ognioodporny i inne rodzaje tkaniny brezentowej

W zależności od przeznaczenia, na rynku dostępne są różne rodzaje brezentu. Jeśli nie ma konieczności zastosowania brezentu ognioodpornego, dostępne są takie rodzaje tej tkaniny jak:

Brezent lniany KHAKI wodoodporny, ognioodporny i przeciwgnilny

  • brezent lniany surowy

  • brezent lniany z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną – zwykle występuje on w kolorze naturalnego lnu lub w kolorze khaki

  • brezent lniany wodoodporny, przeciwgnilny i przeciwogniowy

  • brezent bawełniany surowy

  • brezent bawełniany z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną, który najczęściej występuje w kolorze khaki i naturalnego lnu, oraz w czarnym

  • brezent bawełniany z dodatkiem polipropylenu, który nadaje tkaninie większą wytrzymałość mechaniczną

  • brezent bawełniano - polipropylenowy z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną

Wszystkie rodzaje brezentu charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Występują w postaci surowej lub impregnowanej, w celu uzyskania pożądanych właściwości: ognioodpornych, wodoodpornych lub przeciwgnilnych. Brezent składa się z naturalnych włókien bawełnianych lub lnianych, jednak w celu podniesienia jego parametrów wytrzymałościowych, może być wzbogacony polipropylenem.

Zobacz także:
- Anorak z brezentu bawełnianego
- Brezent bawełniany
- „I nie życzę nikomu, by musiał pobić mój rekord”

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź